وبلاگ سید محمد غفاریان

مرد را دردی اگر باشد خوش است ، درد بی دردی علاجش آتش است ... (مجذوب تبریزی)

وبلاگ سید محمد غفاریان

مرد را دردی اگر باشد خوش است ، درد بی دردی علاجش آتش است ... (مجذوب تبریزی)

به وبلاگ سید محمد غفاریان خوش آمدید. من دانشجوی مقطع دکتری رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستم. در این وبلاگ من نظرات، دانش و تجریبات شخصی خودم در حوزه های مختلف از جمله دنیای فناوری اطلاعات و مباحث کامپیوتری، باورهای مذهبی و موضوعات سیاسی-اجتماعی را منتشر خواهم کرد. به امید آنکه این مطالب مورد استفاده دیگران نیز قرار گیرد.

دنبال کنندگان ۳ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

آخرین مطالب

۱ مطلب در تیر ۱۳۹۵ ثبت شده است

 

بنام آفریدگار یکتا

 

۲۴ تیرماه (14 July) سالروز توافق بحث برانگیز «برنامه جامع اقدام مشترک» (معروف به «برجام» یا «JCPOA») میان دولت جمهوری اسلامی ایران و کشورهای 5+1 است. در طی این یک سال موافقان و منتقدان هر یک اظهار نظرها و تحلیل‌های گوناگونی را ارائه کرده‌اند؛ وزارت خارجه دولت یازدهم به مدیریت آقای دکتر ظریف که سردمدار شکل‌گیری این توافق بوده نیز همواره به شدت از توافق برجام دفاع کرده و همچنین به شدت به منتقدان حمله کرده است. اما اکنون پس از گذشت یک سال از این توافق می‌توان به خوبی قضاوت کرد که کدام یک از طرفین با تکیه بر فهم و تحلیل درست، حقیقت را بازگو کرده است؛ امروز به خوبی مشخص است تیم آقای ظریف و روحانی با فهم نادرست از مناسبات جهانی، سه سال فرصت برای بازسازی و توانمندسازی کشور را از دست داده و با انبوهی از امتیازهای ارزشمند به دشمن، «تقریبا هیچ» چیز عاید کشور نکرده‌اند ... امروز دیگر مشخص شده است که تمام وعده‌های دولت حسن روحانی مبنی بر تحول اقتصادی و رفع یکباره کلیه تحریم‌ها دروغ محض بوده است ... و حتی امروز با وقاحت تمام به کلی منکر آن وعده‌ها می‌شوند!

 

اما سه‌شنبه شب در برنامه «تیتر امشب» از شبکه خبر یک مناظره آرام و منطقی میان آقای دکتر ناصر هادیان (تحلیل‌گر حامی برجام) و مهدی محمدی (تحلیل‌گر منتقد برجام) برگزار شد و مباحث عمیق خوبی مطرح شد. به همه کسانی که علاقمند به درک حقیقت و واقعیت هستند توصیه می‌کنم این مناظره تقریبا ۷۰ دقیقه‌ای را از دست ندهند و البته ببینید که حتی آقای دکتر هادیان به عنوان حامی برجام، تا چه حد اشکالات بنیادین توافق برجام را که بارها از زبان منتقدین بیان شده بود مورد تایید قرار می‌دهد و حتی اظهار می‌دارد که خود او نیز به این نقص‌ها قبلا اشاره کرده است.

 

۱ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۵ تیر ۹۵ ، ۱۴:۳۳
سید محمد غفاریان