وبلاگ سید محمد غفاریان

مرد را دردی اگر باشد خوش است ، درد بی دردی علاجش آتش است ... (مجذوب تبریزی)

وبلاگ سید محمد غفاریان

مرد را دردی اگر باشد خوش است ، درد بی دردی علاجش آتش است ... (مجذوب تبریزی)

به وبلاگ سید محمد غفاریان خوش آمدید. من دانشجوی مقطع دکتری رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستم. در این وبلاگ من نظرات، دانش و تجریبات شخصی خودم در حوزه های مختلف از جمله دنیای فناوری اطلاعات و مباحث کامپیوتری، باورهای مذهبی و موضوعات سیاسی-اجتماعی را منتشر خواهم کرد. به امید آنکه این مطالب مورد استفاده دیگران نیز قرار گیرد.

دنبال کنندگان ۳ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

چهارشنبه, ۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۲:۳۴ ب.ظ

۰

اینها دردشان چیز دیگری است ...

چهارشنبه, ۳ شهریور ۱۳۹۵، ۰۲:۳۴ ب.ظ

بنام یگانه آفریدگار غیور


اخباری که از هفته گذشته تا کنون درباره همکاری نظامی ایران و روسیه منتشر شده سر و صدا و جنجال زیادی را از جانب یک جناح خاص بلند کرده است. ماجرا از این قرار است که مقامات کشورمان اجازه نشست و برخواست جنگنده بمب افکن‌های روسی را از پایگاه هوایی شهید نوژه همدان با هدف حمله به مواضع داعش (و دیگر تکفیری‌ها) در سوریه فراهم کرده‌اند که این یک رخداد بسیار کلیدی در همکاری جمهوری اسلامی ایران و روسیه در برابر جبهه عربی-غربی است.


در این میان فریادهای جنجالی از سوی توپخانه رسانه‌ای جناح اصلاح‌طلبان و دیگر غرب‌گرایان داخلی بلند شده که: «استقلال مملکت مورد تهدید قرار گرفته!»، «امنیت ملی خدشه‌دار شده!»، و «قانون اساسی نقض شده!» ... جالب است که همزمان با این فریادها و سر و صداهای جماعت اصلاح‌طلب، دشمنان غربی هم حسابی ناراحت شده‌اند و هر دو یک صدا به این همکاری راهبردی میان ایران و روسیه حمله می‌کنند!


هر کس که این جماعت (به اصطلاح) اصلاح‌طلب را بشناسد می‌داند که این ناله و فریاد‌ها از غم استقلال ملی نیست؛ چرا که این جماعت به گفته خودشان اصلا به مفهوم «استقلال ملی» اعتقاد ندارند! ... اگر الان به جای جنگنده‌های روسی، جنگنده‌های آمریکایی از پایگاه همدان برای کشتار مردم فلسطین و افغانستان و سوریه و عراق و یمن استفاده می‌کردند مطمئن باشید نه تنها این جماعت فریاد نگرانی برای «استقلال ملی» و «قانون اساسی» سر نمی‌دادند بلکه هزار هزار تبریک و احسنت و تمجید از این همکاری ارزشمند بر زبان داشتند!!


فقط یک نشانه اخیر از این نوع برخورد را در همین دوران مذاکرات برجام مشاهده کردید که هر چه منتقدان دلسوز به محتوای خطرساز و بی‌فایده توافقات تیم آقای ظریف با آمریکایی‌ها اشاره می‌کردند و ابراز نگرانی می‌کردند، جماعت اصلاح‌طلب نه تنها هیچ گونه ابراز نگرانی نمی‌کردند بلکه حمایت کامل و بی‌منطق از تمام خطاهای تیم آقای ظریف و روحانی را انجام دادند و همه نوع توهین و ناسزا روانه منتقدان کردند ... اما امروز بعد از تمام بدعهدی‌هایی که آمریکایی‌ها و غربی‌ها بروز دادند معلوم شده است که از میان دو گروه «حامیان برجام» و «منتقدان برجام»، کدام گروه راست می‌گفت و کدام گروه نادرست ... کدام گروه روابط بین‌الملل را می‌فهمید و کدام گروه نمی‌فهمید ... کدام گروه باسواد بود و کدام گروه کم‌سواد ... کدام گروه نگران استقلال ملی بود و کدام گروه بی‌غیرت ...


خلاصه صاحبان خرد و بینش می‌دانند که این جماعت دردشان چیز دیگری است؛ دردشان درد آمریکا و غرب است ... همکاری میان ایران و روسیه به عنوان دو همسایه قدرتمند، برای آمریکایی‌ها و غربی‌ها خیلی مشکل‌ساز خواهد بود و می‌تواند کاملا ورق را به نفع جبهه مقاومت در منطقه برگرداند (که البته روسیه هم منافع خود را در این میان دارد) ... از همین روی پیروان آمریکا در ایران به فریاد آمده‌اند ...


پروردگارا همه منافقین را خوار و رسوا بگردان

آمین


موافقین ۲ مخالفین ۰ ۹۵/۰۶/۰۳
سید محمد غفاریان

سیاسی